Livigno


10 RZECZY DO ZROBIENIA W LIVIGNO

1 – Zjazd z trasy Fontane Vetta wczesnym rankiem

Fantastyczna czerwona trasa, szeroka, o różnym stopniu nachylenia i już od samego rana w pełnym słońcu! Dodając do tego perfekcyjny śnieg to absolutny ideał!

2 - Trasy Val Federia na koniec dnia

Trzy zróżnicowane trasy z panoramą na zaśnieżone szczyty, która zapiera dech w piersiach i pozwala poczuć potęgę gór! Od godziny 14.30 trasy są w pełni nasłonecznione, a warunki utrzymują się do końca dnia.

3 – Snowpark na Mottolino

Uznany w całej Europie jako jeden z lepszych snowparków, z roku na rok coraz większy i bogatszy w nowości! Znajdziecie tu między innymi cztery kickery o różnym stopniu zaawansowania. Jeśli nie jesteście fanami ewolucji na śniegu, warto chociaż zatrzymać się na chwilę i popatrzeć na ekstremalne wyczyny najlepszych riderów!

4 – Lokalne specjały

Będąc w Valtellina grzechem byłoby nie spróbować miejscowych wyrobów: począwszy od serów (słynna Casera) i wędlin (bresaola, czyli suszona wołowina z najlepszych partii zwierzęcia, podawana najczęściej w formie carpaccio) po Pizzoccheri, czyli makaron z mąki gryczanej podawany z gotowanymi ziemniakami, serem Casera i kapustą. Warto pamiętać, że Valtellina od wieków słynie także z produkcji czerwonych win, takich jak Sforzato, Grumello czy Sassella.

5 – Drink i przekąska na deptaku

Wybierzcie się któregoś wieczoru do jednego z licznych barów, gdzie w ciepłych alpejskich wnętrzach napijecie się dobrego wina lub ulubionego drinka i skosztujecie lokalnych przekąsek. Polecamy Wam lokale w Hotelu Larice lub Bivio, które wyróżnia niepowtarzalna atmosfera i jakość serowanych dań.

6 – Obiad lub Aprés Ski w Hotelu Alpino na Passo d’Eira!

Jesteś na nartach i masz ochotę na chwilę odpoczynku i pyszny posiłek w miejscu, które zachwyca widokami i ujmuje atmosferą? To wszystko znajdziesz u podnóża nowego wyciągu na Mottolino – Passo d’Eira w restauracji Hotelu Alpino. Jeśli obiad i Aprés Ski to tylko tutaj!

7 - Livigno nocą!

Jeśli już znajdziecie się w Livigno, nie możecie zapomnieć o nocnym życiu miasteczka! Począwszy od 22.00 kluby i puby rozbrzmiewają muzyką i zabawa trwa tutaj do późnej nocy. Dajcie się ponieść zabawie w najbardziej popularnym Bivio Pub, w Micky’s, Marcos albo Homelywood.

8 – Przejażdżka skuterem snieżnym lub samochodem sportowym

Jazda skuterem śnieżnym po zamarzniętym jeziorze lub sportowym samochodem na specjalnie przygotowanym torze to jeden z lepszych pomysłów na zimową aktywność. Mało co da nam tyle emocji co mknięcie sporotwym samochodem na śniegu i lodzie.

9 – Kolacja na 2300 m n.p.m.

Jeśli nie jedliście jeszcze kolacji we wnętrzach alpejskiego schroniska, nie możecie przegapić tej okazji. To niezapomniane przeżycie dla wszystkich, którzy chcą poczuć magię górskiej baity oraz poznać smaki lokalnej kuchni. Na miejsce dowieziemy Was wyciągiem krzesełkowym lub… ratrakiem!

10 – Zdjęcie na szczycie Blesaccia!

Uchwycenie kadru z zachwycającego szczytu Blesaccia to niezapomniana pamiątka z narciarskiego urlopu w słonecznym Livigno!

Alternatywnie – “Dolce Far Niente” czyli słodkie nic-nierobienie

Usiądź w miejscu, gdzie przed twoimi oczami roztoczy się widok na alpejskie szczyty, choćby w oknie albo na balkonie swojego apartamentu i po prostu zanurz się w ciszy. Nic nie rób, nie myśl, odpocznij!